O školce

Mateřská škola ve Vojkovicích se nachází ve středu obce hned u hlavní silnice na Frýdek – Místek. MŠ se nachází v adaptovaném rodinném domě č. 17. Prostory zde byly malé, proto zde byla donedávna jednotřídní MŠ. V roce 2013 prošla MŠ celkovou rekonstrukcí. Bylo také upraveno podkroví tak, že zde vznikla nová herna a stálá ložnice. Po rekonstrukci se navýšila kapacita MŠ na 38 dětí. Od  školního roku 2014 – 2015 zde máme provoz ve dvou třídách.  Při modernizaci MŠ se také rozšířila školní kuchyně. Byla moderně vybavena konvektorem, profesionálními roboty, myčkou a novým nábytkem. V kuchyni nám přibyla pomocná kuchařka. Děti mají k dispozici velkou školní zahradu, která také prošla v roce 2010 rekonstrukcí.

Školní rok 2016/2017

Mateřská škola je plně naplněna – 38 dětí
  • 1. třída – Kuřátka – (18 dětí ) – tř. uč. – Mgr. Kateřina Řehová
  • 2. třída – Koťátka – (20 dětí) – tř. uč. – Helena Karpecká, Bc. Jana Křístková
První třídu Kuřátka navštěvují děti 2-3 leté a 4-5 leté. Tato třída je umístěna v prvním podlaží MŠ a je vybavena tak, aby odpovídala potřebám dětí těchto věkových skupin Druhou třídu Koťátka navštěvují děti 3-4 leté a dětí 5-6 leté. Třída Koťátek je umístěna ve druhém podlaží. Děti přecházejí po schodech na jídlo do jídelny a také do šatny. Na výtvarné činnosti využívají děti dolní pracovnu a také na tělovýchovné aktivity využívají jednou týdně velkou hernu v prvním podlaží. Ranní scházení a odpolední rozcházení dětí probíhá v prvním podlaží. Činnosti v této třídě jsou zaměřeny na vytváření a rozvíjení kompetencí dětí tak, aby byly čím dál více samostatné a připravené se vzdělávat na základní škole.

Vzdělávací program školy – „Z pohádky do pohádky – objevujeme barevný svět“

Na jeho základě jsou vytvořeny Třídní vzdělávací programy na jednotlivé třídy:
  • září – Já a moji kamarádi
  • říjen – Koulelo se červené jablíčko
  • listopad – Podzimní mlhy a tajemné pohádky
  • prosinec – Ten vánoční čas
  • leden, únor – V království ledové královny
  • březen, duben – Co všechno musí udělat jaro
  • květen – Teplo je, léto je, každý se raduje
  • červen – My rádi cestujeme a objevujeme
  • červenec – Podíváme se za indiány

Vnitřní režim - uspořádání dne