Bez mámy

/data/web/virtuals/143494/virtual/www/domains/zsdobratice.cz/wp content/uploads/2016/12/zsdobratice bez mamy

Projekt – „ŠKOLA ŠKOLE“, Občanské sdružení bez mámy

Základní škola a mateřská škola Dobratice se v roce 2013 zapojila do projektu „ŠKOLA ŠKOLE“,Občanské sdružení Bez mámy. Hlavním cílem Občanského sdružení  Bez mámy  je podpora konkrétních dětí, stavba sirotčince, podpora vzdělanosti a pomoc ve zdravotnictví. Do projektu jsou zapojení Čeští školáci, kteří sami vytvářejí a realizují programy získávání financí na pomoc partnerské škole v Tanzánii. Čeští školáci pak sami rozhodnou, s čím se tanzanské škole za získané peníze pomůže (betonová podlaha, omítka, vymalování, nové toalety, nová střecha, školní hřiště nebo se opatří lavice, učebnice, míče…). Naší partnerskou školou se stala škola v Tanzánii – Základní škola v ILENGE.