2. ročník

motto šk. r. 2017/2018  Vnímáme všemi smysly

AKTUÁLNÍ INFORMACE

• čtvrtek 28. 6. 2018 budeme ve škole, děti si přinesou pouze pouzdro, svačinu a zábavné hry.
  • v pátek 29. 6. 2018 ukončení školního roku, výuka do 8:30 hodin.
TÝDENNÍ LIST DRUHÁČKA - MATEMATIKA

____________________________________________________

týden 4.6.- 8.6.

ČESKÝ JAZYK  - čtvrtletní písemka út 19.6.

• učebnice - učivo probráno,  tento týden - upevňujeme a opakujeme:             párové souhlásky na konci slov a uvnitř slov, druhy vět, abeceda a řazení slov dle abecedy, dlouhé a krátké samohlásky
  • Dú - opravy!!!
  • dopsat - další Vizitku knihy, kterou jsem dočetl(a)
  • Opravy - přepisu, autodiktátu, diktátu , kdykoli má dítě i jedinou chybu!
  • Čtení-  v pátek 12 .1 . a pak pravidelně každý pátek zahajujeme čtenářskou dílnu (1 x týdně čteme ve škole vlastní knihu, doma tutéž knihu minimálně 3x týdně). Děti budou číst vlastní knihu /knihu z knihovny přinesenou z domu. Prosím, dohlédněte, aby děti nezapomínaly knihu přinést každý pátek. Pokud dítě knihu doma dočte, vezme si další knihu. Kniha by měla tematicky vycházet ze zájmů dítěte (beletrie, ne encyklopedické knihy), aby se na četbu těšilo.
  • Psaní -Písanka č.2. písanku si budeme nechávat už jen ve škole, na dopsání  domů jen po nemoci

PRVOUKA   - čtvrtletní písemka čt 21.6. -rok , měsíce, zvířata, stromy, květiny

•  probíráme téma hmyz, luční květiny, stromy, lesní byliny, lesní živočichové,na poli
  • dú -  upevňujte poznávání času na hodinách s ciferníkem