Hrajeme divadlo

AKTUALITY – INFORMACE K PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY  s ohledem na koronavir, 28 . 4. 2020

na základě nynější situace a po domluvě se zřizovatelem Vám oznamuji, že dne 11. 5. 2020 bude OPĚT ZAHÁJEN provoz MŠ Vojkovice a MŠ Dobratice. Jedná se o otevření v době karantény, kterou vydala vláda ČR. Prosíme rodiče, aby brali na vědomí rizika, která jsou stále aktuální a v závislosti na ně zvážili nutnost využívání MŠ pro Vaše děti.

Podmínky pro vstup dítěte do MŠ v době karantény, které vydalo MŠMT:

Zřízení dětské/hlídací skupiny ve firmě/neziskovou organizací je podle názoru MŠMT možné. Musí být dodržovány zásady hygieny.

Roušky

Nošení roušky nebo jiného krytí úst a nosu (šála, šátek, atd.) je povinné i na pracovišti a týká se například i dětí v mateřské škole. V rámci možností by děti měly mít roušky při všech činnostech. Je vhodné, aby rodiče vybavili své dítě dostatečným množstvím roušek, šátků, látkových tunelů atd.“ (www.msmt.cz)

Proto prosíme zákonné zástupce, aby zvážili, zda Vaše dítě zvládá nosit roušku (látkový tunel, šátek apod.). V souvislosti s aktuální situací v České republice, žádáme zákonné zástupce o velmi zodpovědné chování! V žádném případě do mateřské školy nepatří děti se známkami jakéhokoliv onemocnění (rýma, kašel, ale i střevní i jiné obtíže)! Také doporučujeme zákonným zástupcům, aby do MŠ docházely děti rodičů, které to nezbytně potřebují, tzn. děti rodičů, jež nemají možnost hlídání, a tudíž by byla omezena schopnost plnit podmínky pracovního procesu.

Pokud Vaše dítě bude docházet do MŠ v době nouzového stavu, prosíme, nahlaste docházku prostřednictvím emailu skolka.dobratice@seznam.cz, skolkavojkovice@seznam.cz  do pondělí 4. 5. 2020. Rodiče nahlášených dětí budou blíže informováni emailem.